Gjuha shqipe. - Për të huajt dhe shqiptarët jashtë Atdheut.pdf

Gjuha shqipe. - Për të huajt dhe shqiptarët jashtë Atdheut

Gjovalin Shkurtaj

Date de parution

Ribotohet libri "Gjuha Shqipe për të Huajt" | TRT Shqip

7.53 MB Taille du fichier
5552000719017 ISBN
Libre PRIX
Gjuha shqipe. - Për të huajt dhe shqiptarët jashtë Atdheut.pdf

Technik

PC et Mac

Lisez l'eBook immédiatement après l'avoir téléchargé via "Lire maintenant" dans votre navigateur ou avec le logiciel de lecture gratuit Adobe Digital Editions.

iOS & Android

Pour tablettes et smartphones: notre application de lecture tolino gratuite

eBook Reader

Téléchargez l'eBook directement sur le lecteur dans la boutique www.chirurgiaestetica-laser.org ou transférez-le avec le logiciel gratuit Sony READER FOR PC / Mac ou Adobe Digital Editions.

Reader

Après la synchronisation automatique, ouvrez le livre électronique sur le lecteur ou transférez-le manuellement sur votre appareil tolino à l'aide du logiciel gratuit Adobe Digital Editions.

Notes actuelles

avatar
Sofya Voigtuh

Ribotohet libri "Gjuha Shqipe për të Huajt" | TRT Shqip Ribotohet libri "Gjuha Shqipe për të Huajt" Është ribotuar nga shtëpia botuese “Toena” libri mësimor kushtuar studentëve dhe shqiptarëve jashtë atdheut i titulluar “Gjuha Shqipe për …

avatar
Mattio Müllers

Mikel Ndreca: Fjalori i fjalëve dhe i shprehjeve të huaja ka për bazë lëndën leksikore, të vjelë nga fjalorët shpjegues të gjuhës shqipe (1954 e 1980), nga fjalorë e enciklopedi të ndryshme, nga veprat letrare e shkencore, nga tekstet shkollore, nga shtypi i përditshëm e periodik dhe nga mediumet e tjera të informimit publik. Përpjekjet për Alfabetin e Shqipes | ILLYRIA

avatar
Noels Schulzen

Gjuha shqipe është sa muskuloze aq edhe të brishtë. (Albania 12, 1898). Shumë duhet të punojmë ne shqiptarët, sot dhe për së shpejti; po më parë nga të gjitha, të shëndoshim dashurinë dhe vëllazërinë në mes tonë. (Albania 2, 1897).

avatar
Jason Leghmann

Për inatë tem Mtuesit e Shqipnisë do të vazhdojnë të jenë të fortë dhe të urdhnojnë në shtëpinë e tjetrit; por megjithketë nuk mund të mohosh, që ndoshta për shkak të rrehshtave të mi, do të dëbohen nga zemra e Telemakëve shqiptar, dhe kjo per mue mjafton, sepse jam i sigurtë, që mazza e Uliseut do të bie mbi krye të tyne, edhe nese janë të mbrojtun prej ndonji

avatar
Jessica Kolhmann

Gjuha shqipe per te huajt dhe shqiptaret jashte Atdheut ... Titulli: Gjuha shqipe për të huajt dhe shqiptarët jashtë Atdheut Origjinali: Gjuha shqipe për të huajt dhe shqiptarët jashtë Atdheut Gjinia: Gjuhësi Autori: Gjovalin Shkurtaj, Enver Hysa Shtëpia botuese: Toena Viti: 2014 Fq. 448 Pesha: 0.713 kg. ISBN: 978-99943-1-857-5. Mbi librin. Ky libër synon t'u japë njohuritë më kryesore për të lexuar dhe për të folur gjuhën shqipe